Vatikan, ABD’de kürtaj karşıtlığıyla bilinen rahibin görevine son verdi

Katolik Kilisesi’nin idare merkezi Vatikan, eski ABD Başkanı Donald Trump‘a desteği ve kürtaj aksiliğiyle bilinen bir rahibin misyonuna son verdi.

BBC’nin haberine nazaran, Vatikan’ın Washington Büyükelçiliği, rahip Frank Pavone hakkındaki kararını ABD’deki Katolik Kilisesi Piskoposluğu’na iletti.

Başpiskopas Cristophe Pierre‘nin mevzuya dair açıklamasında, Pavone’nin hareketlerinin haklı münasebetlerinin bulunmadığına karar verildiği vurgulanarak misyonuna son verildiği kaydedildi.

Kürtaj aksisi Priests for Life kümesinin liderliğini yapan Pavone, kürtaj yapılmış bir ceninle çektiği görüntülerle gündeme gelmişti.

Öte yandan, Pavone, kürtaj zıddı hareketlerinin yanı sıra Trump yanlısı paylaşımlarıyla da tartışmaların odağı haline gelirken Katolik Kilisesi yetkilileriyle tansiyon yaşıyordu.

Pavone, reaksiyon çeken toplumsal medya paylaşımlarından birinde ise “Vatikan yetkilileri ahlaksızlığı ve inanç emanetinin inkarını teşvik ediyor ve rahipler cinsiyet karmaşasını teşvik ediyor, hayatları mahvediyor… Kötülük.” tabirlerini kullanmıştı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir