Mehmet Kasapoğlu İzmir’de yoğun bir gündemle haftaya başladı

İZMİR (İGFA) – Önceki devir Gençlik ve Spor Bakanı, İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Kasapoğlu sabah saatlerinde önce Ak Parti Gaziemir Belediye Lider adayı Deniz Doğan ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Gaziemir Genç Ofis’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında kendisini karşılayan şampiyon sportmenler ve sanatsever gençlerle bir ortaya gelen Kasapoğlu gençlerle uzun bir sohbet gerçekleştirdi. Bölgenin spor ve sanat altyapısı ile ilgili bilgi ve talepleri alan Kasapoğlu “Gaziemir’de gençlerin öğrenmek istedikleri spor ve sanat branşlarına erişimlerini kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız. Belediye Lider adayımız yanımda, onun bu alanda bilhassa spora erişim konusunda çok hoş ve sürdürülebilir projeleri var. Umuyorum ki 31 Mart’tan sonra Gaziemir gençliğini apayrı umutlar, farklı amaçlar bekliyor olacak” dedi.

Genç Ofis ziyaretinin ardından Ak Parti Teşkilat Mensupları, STK Temsilcileri ve Muhtarlar ile Buluşma programına geçen Kasapoğlu burada bulunan iştirakçilere yaptığı konuşmada; “Gaziemir lokal idare manasında hizmete susamış ilçelerimizden biri. 31 Mart’ta hem Büyükşehir’in hem de İzmir’in tüm ilçelerinin Cumhur İttifakımızın hizmet anlayışıyla, yönetişim anlayışıyla, tüm halkla birlikte, hizmete olan gereksinimlerini gidereceğiz.” dedi.

TİRELİLERİN TALEPLERİ ÖNCELİĞİMİZ

Gaziemir programından sonra Tire’ye geçen Kasapoğlu, evvel Cumhur İttifakı Belediye Lider Adayı ile birlikte Tire Esnaf ve Sanatkârlar Odasında oda üyeleriyle bir ortaya geldi. Buluşmada ;“Tire İzmir için kıymetli ilçelerden biri. Tire üretken ve çalışkan bir ilçe.. Sizler burada üreten beşerler olarak çok değerli bir misyon ifa ediyorsunuz. Hükümet olarak İzmir’in tüm ilçelerinde olduğu üzere Tire’de de birçok yatırımımız var. Fakat sizlerin talepleri de bizim önceliklerimiz ortasında. Bu hoş ilçenin üretkenliğine katma bedel sağlayacak her projeyi desteklemek bizim boynumuzun borcu” diye konuştu. Toplantı’nın akabinde Tire Urgancılar çarşı ve Tire Süt Kooperatifini ziyaret eden Kasapoğlu yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İZMİR VE SELÇUK’UN KAYIP YILLARINI TELAFİ EDECEĞİZ

Dr. Mehmet Kasapoğlu Günü son programında Selçuk’ta Seçim uyum merkezi açılışı ve Belediye Lider Adayı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın Proje Lansmanı’na katıldı. Lansman sırasında sahneye çıkan Dr. Kasapoğlu Selçuk halkına hitaben bir konuşma yaptı. Kasapoğlu konuşmasında; “Bu hoş ilçemizin aydınlık yarınları için bir ortadayız. Elbette yürüyecek daha çok yolumuz, sabahlayacak daha çok gecemiz var. Her şey bu ülke için, bu millet için İzmir ve Selçuk için” dedi. “Selçuk’tan rekortmenler şampiyonlar, bilim ve sanat insanları yetiştirmek için her şeyi yapacağız. Tüm imkanlarımız Ülkemiz, milletimiz, İzmir ve Selçuk için seferber. Kimsenin kuşkusu olmasın. 22 yıllık iktidarımızdaki altyapı, sıhhat yatırımları, gençlik, spor alanındaki devasa hizmetlerimiz ve mahallî idare anlayışımız hizmet odaklı siyasetimizin en büyük göstergesi” dedi. Konuşmasının devamında “Ayrılmadan, ayrıştırmadan kucaklayarak, kuşatarak hizmet edeceğiz bu ülkeye. Bakın Selçuk ilçemizin 5 yılı kayıp. Bu hoş ilçe için sizler için u kayıp yılları telafi etmemiz lazım. 1 Nisan sabahından başlayarak bu kaybı süratlice telafi edebilmek, üzerine koyarak ilerlemek için çalışacağız. Tıpkı İzmir üzere. 25 yıllık bir kayıp devir var İzmir’de. Çamurla, çukurla kirlilikle geçen yıllar. Kendileri hizmet üretemediği üzere merkezi hükumet tarafından yapılan yatırımları bile engellemeye çalıştılar. Soruyorum size; nasıl bir zihniyet bir hastane yatırımını engellemeye çalışır? Nasıl bir mantık, nasıl bir acziyet nasıl bir garabettir bu. Mantıktan İz ‘andan mahrum bu basiretsiz idare anlayışının İzmir’e kaybettirdiği yılları geri getirmek için bize çok çalışmak, el ele vermek, kol kola girmek düşüyor. İşte biz bu birliği bu gönüldaşlığı göstermek için buradayız, 31 Mart’ın muştusunu Selçuk’lu hemşehrilerimize vermek için buradayız” dedi.

Kasapoğlu’nun konuşmasının akabinde program, Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın proje lansmanı ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir