Maseratili polis memuru otomobilinde ölü bulundu

Muğla’nın Ortaca ilçesinin Gökbel Mahallesi’ndeki ormanda park halindeki araçta direksiyona yatar vaziyette bir kişi olduğunu gören etraftakiler, 112 Acil Davet Merkezi’ne ihbarda bulundu.

İhbar üzerine olay yerine sıhhat ve jandarma takımları sevk edildi. Jandarma görevlilerince tabancayla başına ateş ederek hayatına son verdiği düşünülen kişinin 3 çocuk babası polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül olduğu belirlendi. Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin akabinde Üçgül’ün cenazesi otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

MASERATİ ARABAYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül, Maserati arabayla trafikte tartıştığı bir avukatı yaralamış ve misyondan alınarak hakkında iddianame hazırlanmıştı.

Manisa Soma Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye nazaran, 22 Nisan 2023’te saat 17.30 sıralarında İzmir- İstanbul otobanında 34 BJC 892 plakalı arabanın şoförü avukat Fatih Uzun ile 48 TC 377 plakalı aracın şoförü Hüseyin Tayfun Üçgül ortasında trafikte tartışma çıkmıştı.

Birbirleriyle küfürleşen taraflar, araçlarını yol kenarına çekerek tartışmayı sürdürmüştü. Fatih Uzun’un, Üçgül’e yumruk salladığı lakin isabet etmediği, Üçgül’ün ise Fatih Uzun’un dizine tekmeyle vurup yaraladığı, akabinde da “Kimin kim olduğunu bilemezsin” dediği belirtilmişti. Fatih Uzun’un ise “Senin plakan TC, bütün Cumhuriyet savcıları ve mafyalar benim elimde, bu yere düşmenin hesabını sana soracağım, bu iş burada bitmedi” diyerek tehdit ettiğine yer verilen iddianamede bu olaya tarafların eşlerinin de şahit olduğu aktarılmıştı. Fatih Uzun’un bacağının kırıldığı, olayla ilgili kamu davası açılmasına kâfi kuşku olduğu, Hüseyin Tayfun Üçgül’ün “alenen hakaret” ve “kasten yaralama” hatalarından yargılanması gerektiği iddianamede yer almıştı. Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü takımında misyonlu polis olan Üçgül hakkında 6 yıl 10 ay mahpus isteniyordu.

POLİSİN MAL VARLIĞI İNCELEMEYE ALIMIŞTI

Olayın akabinde polis memuru Hüseyin Tayfun Üçgül hakkında İçişleri Bakanlığı’nca müfettiş görevlendirilerek, idari soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında polis Üçgül’ün vazife yeri değiştirilerek, Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Çaba (KOM) Şubesi’nden daha pasif bir üniteye alınmıştı. Müfettiş, hem otoyolda gerçekleşen olayı hem de polisin mal varlığını incelemeye almıştı. Soruşturmanın sonucuna nazaran polis memuru Üçgül hakkında süreç yapılacağı öğrenilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir