Keşan TSO TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Kadınlar Günü’nü kutladı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası), TOBB’da (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) gerçekleştirilen Kadın Girişimciler Kurulu Dünya Bayanlar Günü Etkinliği’ne iştirak sağladı. Aktiflik kapsamında Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Aylin Alabak, Meclis Üyesi Ayşe Deniz, TOBB Edirne KGK (Kadın Girişimciler Kurulu) Lider Yardımcısı Emine Günay ve Oda Sicil Sorumlusu Burcu Avcu yer aldı. Aktifliğe tüm oda ve borsaların bayan meclis başkanları, kadın yönetim kurulu üyeleri, bayan girişimcileri ve bayan genel sekreterleri iştirak sağladı. TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz ile TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Lideri Nurten Öztürk tarafından yapılan açılış konuşmalarında; dünyada bayanın yeri ve değerinden bahsedilirken, bayanın iş hayatında edindiği bilgi ve deneyimler hakkında bilgiler verildi.

“EVDE, İŞTE ÇALIŞAN VE ÜRETEN, YENİLENEN FAKAT ASLA YENİLMEYEN TÜM BAYANLARIMIZIN DÜNYA BAYANLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Etkinlik sonrasında açıklamalarda bulunan Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Aylin Alabak şunları söyledi: “Etkinlik kapsamında yapılan açıklamalara nazaran toplam çalışma saatinin 3 te 2 si bayanlara ilişkin iken dünya gelirinin yalnızca yüzde 10’u bayanlara ait olduğunu, Avrupa Birliği ülkelerinde 100 bayandan 60’ı çalışırken ülkemizde de 100 bayandan 31’i üretime ve işgücüne iştirak sağladığı hakkında bilgiler verildi. Teşebbüsçü bayanların ticaret, sanayi, turizm, tarım ve eğitim alanlarında istek ve talepleri lisana getirildi. Girişimciliğin özendirilmesi için TOBB tarafından uygulanan teşvik ve takviye projelerinden bahsedildi. Oda olarak gerçekleştirdiğimiz aktiflik ve projeler ile üyemiz olan bayan girişimcilerimizin iktisatta ve toplumsal hayatta etkin olarak rol almasını sağlarken teşebbüsçü bayan olmak isteyen şahıslara de örnek oluyoruz.”

Alabak, açıklamasının devamında; “Etkinliğin akabinde tüm Oda ve Borsaların Bayan Meclis Başkanı, Kadın Yönetim Kurulu Üyeleri, Bayan Girişimcileri ve Bayan Genel Sekreterleri ile birlikte bayanların toplumsal ve siyasi alanda kelam sahibi olmasına imkân sağlayan ve “Kahraman Türk bayanı, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” diyen Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Anıtkabir’de ziyaret ettik. Meskende, işte çalışan ve üreten, yenilenen lakin asla yenilmeyen tüm bayanlarımızın Dünya Bayanlar Günü Kutlu Olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir