Genç kadını kaçırmaya çalıştı, direnince boynundan vurdu

Olay, 26 Aralık’ta saat 14.30’da sıralarında Sancaktepe’de meydana geldi. Teze nazaran, 24 yaşındaki Dava Deniz Ersöz’ü 1 yıl evvel ayrıldığı eski nişanlısı Bedirhan Uysal,  evinin önünde zorla arabasına bindirmeye çalıştı. 17 yaşındaki C.K ile birlikte Ersöz’ü kaçırmaya çalışırken bayanın çığlıklarını duyan etraftakiler yardıma koştu.

Çevredekiler bayanın arabaya bindirilmesine mahzur olarak polise haber verdi. O esnada kendisinin polis olduğunu tez eden Bedirhan Uysal, etraftakileri uzaklaştırarak genç bayanın yüzüne hakikat ateş açtı. Boynuna isabet eden kurşunun akabinde ağır yaralanan bayan ambulansla hastaneye kaldırılarak ağır bakıma alındı.

Olay yerinden kaçan saldırganlar ise yakalanarak cezaevine gönderildi. Hayati tehlikesi devam eden genç bayanın amcası Senayi Ersöz ise saldırganların ağır ceza almasını talep ederek yaşananları anlattı.

“KIZIMIN SESİNİ DUYDUM KAPIYA ÇIKTIM”

Kızını kurtarmaya çalıştığını anlatan Anne Ayşegül Ersöz, “Kızımın kaynanası beni aradı, ‘Ehliyet almaya gideceğiz, Ülkü’yü uyandırır mısın?’ dediler. Kızımı uyandırdım, sonra 10 yaşındaki çocuğumu okuldan almaya gittim. Meskene döndüğümde kızımın üzerini giyinip hazırlandığını gördüm. Kayınpederi gelmiş bekliyormuş.

Kızım meskenden çıkmadan evvel 3 kere yutkundu, ‘Neden yutkunuyorsun boğazın mı acıyor, ne oldu?’ dedim. Bana boğazının acıdığını söyledi, ben de hastaneye gitmesini istedim. Ehliyetini yarın gidip alabileceğini söyledim, ‘Bugün dışarı çıkma’ dedim. Dışarı çıktı, kayınpederinin otomobiline binmiş. O sıra kızımın sesini duydum kapıya çıktım. Kızımı otomobilden çekip aldı. Elinde silah vardı, silahı başına dayadı. Kayınpederine sivil polis olduğunu söylemiş. Otomobilin önünü kesmişler” dedi.

“SİLAHI ALMAYA ÇALIŞTIM”

Anne Ersöz, “Silah başına dayalıydı, otomobile binmek istemediğini söyledi, elinden kurtuldu lakin, sonra montundan tutup geri çekti. Bu kere silahı boynuna dayadı sonra da ateş açtı. Saldırdım, vurdum. Beşerler oraya toplandı lakin kimse yardım etmedi. Ona vurarak belindeki silahı almaya çalıştım. Sonra otomobile bindi, otomobile saldırdım lakin kaçtı gitti.

Kızım neresinden vuruldu yüzüne baktım lakin, hiçbir yerinde kan göremedim. Sonra boynundan 2 damla geldi. Boynundan vurmuş. Bana yardım edin. Devlet büyüklerinden yardım istiyorum. Allah’ım kurtaramadım, alamadım çocuğumu, yetişemedim. Kapımın önünde vurdular kızımı. Yaktılar kızımı. Ben ona saldırırken niçin tutmadı kimse? Bugün gördüm kızımı, durumunun ağır olduğunu söylediler. Uyutuyorlarmış. Doktor ‘durumu kötü’ dedi. Gözümün önünde oldu silahı alamadım” dedi.

“KIZ DİRENİNCE BOYNUNDAN VURUYOR”

Amca Ersöz, “Ülkü’nün eski erkek arkadaşıydı. Yeğenim 2 ay evvel oburuyla nişanlanmıştı. Muhtemelen bunu kendine yediremedi, kinlendi. Direkt olarak eski nişanlısı değildi ancak sözlenmişlerdi. Ancak istemeye gelmediler, olsa haberimiz olurdu. 2 ay evvel diğer biriyle nişanlandı. Ağabeyim aradı, haber verdi. Apar topar hastaneye geldik.

Evin önüne 3 kişi bir otomobille gelmişler. Orada annesi kızını kurtarmaya çalışmış, kız direnince kızı boynundan vuruyor. Mermi çapraz biçimde beynine saplanıyor. 3 kişi olduklarını biliyoruz fakat 2 kişi teslim olmuş. Ülkü’nün şu an beyni ile mermi savaşıyor. 48 saat üzere bir müddet verdiler. Rastgele bir ameliyat olmadı. Şu an bile yaşamasının mucize olduğunu söylediler” dedi.

“YAŞAM ÇABASI VERİYOR”

Amca Ersöz yeğeninin ömür uğraşı verdiğini belirterek, “Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Beklemek çok berbat bir şey. 24 yaşında kendi halinde bir kız. Dar gelirli bir ailenin kızı. Gideceği, duracağı yeri bilen bir kız. Hiçbir hatanın karşılığı bu değil. Nasıl anlatabilirim. Şu an size konuşuyor olabilmem bile güç.

Bu insanın ağırlaştırılmış müebbet ile yargılanmasını istiyoruz. 10 yıl sonra cezaevinden çıkarsa biz adaleti kendimiz mi sağlayalım? Annesinin durumunu gördünüz, sakinleştirici ile ayakta duruyor. Babasının durumu da makus. Şu an önemli manada bir hayat uğraşı veriyor. Kurşun beyninde ve onun tepkisi bekliyoruz” diye konuştu.

“BAŞKA DENİZLER YANMASIN”

Ülkü Deniz Ersöz’ün yengesi Menşure Öztürk ise adalet talebinde bulunarak, “Bu eşya mı. Güpegündüz bir bayanı kapıdan alıyorlar. Şu an canıyla cebelleşiyor. Bunun hesabını kim verecek? Sivil polis olduğunu söyleyerek otomobilin kapısından zorla bayanı çıkarıyor. Azap ederek bayanı öldürmeye çalışıyor. Şu an ağır bakımda tedavi görüyor. Hiçbir ömür belirtisi yok. Biz bunun hesabını kime soracağız.

Biz bu adalete, devlete güveniyoruz. Cumhurbaşkanıma sesleniyorum. Ne olur bu bayan cinayetlerine dur denilsin. İdam gelsin. Bizim canımız yandı diğerinin canı yanmasın kâfi artık. Sabah akşam haberlerde bayan cinayeti var. 24 yaşında bir bayanın hatası ne? Bugün bizim başımıza geldi, yarın sizin başınıza gelmeyecek mi?

Biz yandık diğeri yanmasın. Deniz yandı öteki denizler yanmasın. Cumhurbaşkanımız bize el uzatsın. Bizim çocuğumuz şu an vefatla pençeleşiyor. Bizim çocuklarımız sokakta gezemeyecek mi? İpsiz sapsız biri yüzünden çocuğumuzu meskene mi kapatalım? Gelin yaşadığı yeri görün bu kız 13 yaşından beri kardeşleri için çabalıyor” dedi.

“SİLAHLA VURDU KAÇTI”

Olayı gören Nihat Turan, “Birbirlerini çekiştirdiler. Bir kişi kıza silahla vurdu, sonra kaçıp gitti. Annesi buradaydı” biçiminde konuştu.

Mustafa Akıncı “Ben geldiğimde kız ortada yatıyordu. Kızın 2 metre uzaklığında gerçek kapsül vardı. Kuru sıkı dediler lakin değildi. Ortalık karıştı, çok grup geldi” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir