Başkan Büyükakın: “Annelerimize hizmette sınır yok”

KOCAELİ (İGFA) – ”Anne Kent Sağlıklı Ömür Programı” ile kent genelinde her yaştan anneye yeni nefes alanları açan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Manolya Anne Kent Merkezi’nin tanıtım programını gerçekleştirdi. Tanıtımı yapılan merkezde sıhhat taramalarının yanı sıra spor, eğitim, toplumsal ve kültürel aktifliklerin yer alması planlandı. Gebzeli bayanlara nefes aldıracak Manolya Anne Kent Merkezi tanıtım programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz, AK Parti Gebze İlçe Lideri Recep Kaya, AK Parti İlçe Bayan Kolları Lideri Habibe Çırak, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bilal Durmuş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BU MERKEZLERİN DEVAMI GELECEK

Gebze’de faaliyet gösteren Manolya Aile Bayan ve Çocuk Merkezinde bayan buluşma aktifliği düzenlendi. Programda Gebzeli bayanlarla bir ortaya gelen Lider Büyükakın, önümüzdeki periyotta bu merkezlerin sayısının artacağının muştusunu verdi. Lider Büyükakın, “Önümüzdeki devir bayanlara, çocuklara, gençlere yönelik hizmetlerimizin sayısı da çeşitliliği de artacak. Hoş projeler listesi hazırladık, esasen birçok hizmeti veriyoruz. Bayanları, engellileri, yaşlıları gündemimize aldık. Her birine başka farklı dayanaklarımız olacak” dedi. Gebze Belediye Başkanı Büyükgöz de, yarınların büyük başkanlarını annelerin yetiştireceğini vurguladı.

SAĞLIKLI BESLENMEDEN EĞİTİME

Tanıtımı yapılan Gebze Manolya Anne Kent Merkezinde bayanlara ve ailelere hizmette hudut yok. Sağlıklı sürdürülebilir beslenme alanında kilo alma, kilo verme, hastalıklara nazaran özel beslenme, idman öncesi ve sonrası beslenme, gebelik öncesi ve sürecinde beslenme, laktasyon devrinde beslenme dayanağı verilecek. Bununla birlikte hamarat eller atölyesi başlığı altında yetişkin bireylere de el sanatları dersleri verilecek.

ÖĞRENCİLERE ORTA TATİLPLANI

Ayrıca özel ihtiyaçlı bireyler ile ayda bir düzenlenen el sanatları dersleri sayesinde bireylerin toplumsallaşması ve motor hünerlerine katkı sağlayan etkinlikler yapılması da planlandı. Orta tatil ve yaz tatillerinde öğrencilere el sanatları dersleri de verilecek. Verilecek ders içeriklerinde fotoğraf çizim teknikleri, tuval boyama, ikramlık üretimi, seramik hamuru şekillendirme üzere birçok alan yer alacak. Faaliyetler hakkında 0 262 318 27 25 nolu telefondan ayrıntılı bilgi alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir