Anta Toros, Gülriz Sururi’nin vasiyetini açıkladı!

Kariyerinde hayat verdiği karakterlerin birçoklarının makûs karakterler olduğunu belirten Anta Toros “Yanılmıyorsam bir iki tane düzgün karakter oynadım. Tiyatroda daha olağan beşerler oynadım fakat dizi ve sinemada daha sivri karakterleri canlandırdım. Sanırım fizik, yüz yapısından ötürü oldu. Sözümde sertlik var benim, ben bu biçimde düşünüyorum. Ya da alışkanlıkla akla geldim sanırım. ‘Bu rolü kim oynar?’ dediklerinde akıllarına geldim tahminen de. Bütün rollerimi sevdim. Yeterli olsun makûs olsun, o kadar severek oynadım ki. Hiç ayrım yapamam. Bir karaktere hayat kazandırıp, canlandırmak çok hoşuma gidiyor” dedi.

“PEŞİNDE KOŞTURMAKTAN TOPUKLARIM AŞINDI”

Usta tiyatrocu Misak Toros ile uzun yıllar keyifli bir evlilik yaşayan Anta Toros, kaybettiği eşiyle ilgili olarak şu sözleri kullandı:

Misak çok şeker bir insandı. Hümanist, yardımsever, bildiklerini öğretmeye çalışan ve çok taraflı biriydi. Çok enerjikti. ‘Onun peşinde koşturmaktan topuklarım aşındı’ diyebilirim. Bana çok yardımcı oldu. Oyunculukla ilgili en başta ondan öğrendim birçok şeyi. Çok yeterli bir insandı. Bazen bakıyorum ‘Öyle biri var mı sanki?’ diyorum. Lakin hiç rastlayamadım, göremedim. ‘Uzaylı mıydı sanki?’ diyorum.

“GÜLRİZ SURURİ’NİN BANA BİR VASİYETİ VARDI”

Usta oyuncu Gülriz Sururi ile birlikte en uzun çalışan bayan oyuncu olan sanatçı, “Beni hem seviyordu, hem rahat oynuyordu benimle. Öne geçmeye çalışmam, bende o denli bir huy yoktu. Bana bir vasiyeti olmuştu. Fizik olarak da tahminen biraz andırıyor muydum, bilmiyorum. Bana ‘Filmimi yapacak olurlarsa sen oyna’ dedi. O denli bir şey yapılmadı zati. O kadar uzun yaşadı ki sinema yapmaya gerek kalmadan ben yaşlandım. Ben yaşlandım, artık onu oynayacak oyuncu daha genç olmalı bence” biçiminde konuştu.

“SİNEMADA KEŞKE DAHA FAZLA SİNEMADA OYNASAYDIM”

Çalışmayı çok sevdiğini lisana getiren Anta Toros, “Genç, orta yaş, yaşlı hiç fark etmiyor. İşimi çok seviyorum. ‘Sinemada keşke daha fazla sinemada oynasaydım’ diyorum. Sinemayı da çok seviyorum. Sinemanın keyfi farklı, tiyatronun keyfi ayrı” dedi.

“HİÇBİR YAPTIĞIMDAN PİŞMAN DEĞİLİM”

Dünyaya bir daha gelse yeniden tıpkı şeyleri yaşamak istediğini vurgulayan sanatçı, “Çok memnunum, bir daha dünyaya gelsem bir daha birebir şeyleri yapabilirim. Hepsinden başka zevk aldım. Evliliğimde çok düzgün anlaştığım bir eşim vardı, o da büyük bir mutluluktu. Çocuklarımla da çok güzel günler yaşadım. Hayat bana çok berbat şeyler yaşatmadı, babamın vefatının dışında. Eşimi biraz erken kaybettim. Yazık yani o çok berbat oldu ancak onun dışında hiçbir yaptığımdan pişman değilim. Çok memnunum istediklerimi yapabildim, her şeye rağmen” açıklamasını yaptı.

“MAKYAJI DA, KOSTÜMÜ DE ÖĞRENSİNLER”

Toros, oyuncu olmak isteyenlere de tavsiyelerde bulundu: ‘Genç oyunculara ne tavsiyen var?’ dediklerinde daima ‘Her şeyi öğrensinler’ diyorum. Makyajı da öğrensinler, saçı da öğrensinler, kostümü de öğrensinler. Onların oyununa yardımcı olacak ögeler bunlar. Ben o kadar rahatım ki kendim yapıyorum ve çok memnunum yaptığım için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir