A Milli Kadın Hentbol Takımı, Büyük Britanya’yı 39-14 mağlup etti

A Ulusal Bayan Hentbol Ekibi, 2023 Bayanlar Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 1. Tipi’nde Büyük Britanya ile karşılaştı. THF Spor Salonu’nda oynanan ve Romanya Hentbol Federasyonu’ndan Georgiana Murariu ve Mihaela Paraschiv ikilisinin yönettiği müsabakanın birinci 10 dakikası 7-5 ve birinci 20 dakikası 15-7 Ulusal Ekibimizin üstünlüğü ile geçilirken, birinci yarıyı Ulusallar 23-7’lik skorla önde kapattı.

Karşılaşma öncesi A Ulusal Bayan Hentbol Ekibi’nin efsane oyuncularından Yeliz Yılmaz’a Türk hentboluna katkılarından dolayı THF Başkanı Uğur Kılıç tarafından ödül verildi. Müsabakanın rövanş maçı da yarın saat 20.00’de tekrar Ankara THF Spor Salonu’nda oynanacak.

Milliler çeşit atlamaları halinde Play-off’a yükselecek ve rakibi olacak ülke ulusal kadrosu ile 7-8 Nisan ve 11-12 Nisan 2023 tarihlerinde karşılaşacak. Play-off’ta çeşit atlayan ekipler Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanacak. 26. IHF Dünya Bayanlar Hentbol Şampiyonası, Memleketler arası Hentbol Federasyonu tarafından 2023’te Danimarka, Norveç ve İsveç’in ortak konut sahipliğinde düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir